Թայվանը 1,6 մլրդ դոլար կհատկացնի անօդաչու թռչող սարքերի արտադրության համար
Թայվանի կառավարությունը 1,6 միլիարդ դոլար հատկացնում է տեղական մասնավոր ընկերությունների խմբի կողմից անօդաչու թռչող սարքերի մշակման և արտադրության համար՝ անվտանգության սպառնալիքներին դիմակայելու համար: Այս մասին հայտնել է Financial Times-ը։
Երեք տարվա համար նախատեսված այս նախագծի հիմնական նպատակը լինելու է անօդաչու թռչող սարքերի արտադրությունը «հատուկ առաքելությունների համար»։
Ընկերությունները կզբաղվեն, մասնավորապես, ծովային նավերի վրա տեղադրված միկրո-անօդաչու թռչող սարքերի և հետախուզական անօդաչու թռչող սարքերի ստեղծմամբ։ Ինչպես և սպասվում էր, առաջին պատվերներն արտադրողներին պետք է հասնեն մինչև 2023 թվականի հուլիսը։

Тайвань выделит 1,6 миллиарда долларов на производство дронов
Правительство Тайваня выделяет 1,6 миллиарда долларов группе местных частных компаний на разработку и производство дронов для противодействия угрозам безопасности. Об этом сообщает Financial Times.
Основной целью этого трехлетнего проекта станет производство беспилотников для «специальных миссий».
Компании будут заниматься, в частности, созданием микробеспилотных летательных аппаратов, устанавливаемых на морские суда, и беспилотников-разведчиков. Как ожидается, первые заказы должны поступить к производителям к июлю 2023 года.