Հանդիպել են Շառլ Միշելն ու Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը
Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը Աստանայում հանդիպել է Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ։ Այս մասին ԵՄ խորհրդի ղեկավարը գրել է իր Twitter-ում։
«Ղազախստանը տարածաշրջանային համագործակցության ակտիվ աջակիցն է: Ես վերահաստատեցի ԵՄ-ի խորը հանձնառությունը խաղաղությանն ու կայունությանը, ինքնիշխանությանը և տարածքային ամբողջականությանը»,- ասվում է նրա հրապարակման մեջ:
Քննարկվել են նաև տնտեսական կապերի ամրապնդման հնարավորությունները, «կանաչ» օրակարգը և մարդու իրավունքները։
Եվրախորհրդի ղեկավարը ժամանել է Աստանա՝ մասնակցելու Կենտրոնական Ասիայի և Եվրամիության երկրների ղեկավարների առաջին գագաթնաժողովին։

The head of the EU Council wrote on his Twitter that the President of the European Council, Charles Michel, met with the President of Kazakhstan, Kasim-Jomart Tokayev, in Astana.
He stated that "Kazakhstan is an active supporter of regional cooperation. I reaffirmed the EU's deep commitment to peace and stability, sovereignty and territorial integrity."
Opportunities for strengthening economic ties, a "green" agenda, and human rights were also discussed.
The head of the Council of Europe arrived in Astana to participate in the first summit of the leaders of Central Asia and the European Union.