Իրանի Շիրազ քաղաքի սրբավայրում ահաբեկչության հետևանքով մահացել է ավելի քան 10 մարդ
Նվազագույնը 13 մարդ է մահացել Իրանի Շիրազ քաղաքի «Շահչերաղ» սրբավայրում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով։
«13 մարդ մահացել է, զգալի թվով մարդիկ վիրավորվել են»,- հայտնում է իրանական ISNA լրատվական գործակալությունը։
Tasnim-ը, վկայակոչելով տեղի պաշտոնյային, հայտնում է, որ հարձակման հետևանքով զոհվել է առնվազն 15 մարդ, վիրավորվել՝ 40-ը: Նշվում է, որ ահաբեկիչներն Իսլամական հանրապետության քաղաքացիներ չեն։ Միաժամանակ, չի նշվում, թե հանցագործները որ երկրի քաղաքացիներ են։
Ըստ տեղեկությունների, երեք զինված անձինք կրակ են բացել սրբավայրում։ Իրավապահ ուժերին հաջողվել է ձերբակալել նրանցից, որոնողական աշխատանքներ են տարվում երրորդին գտնելու ուղղությամբ։

More than 10 people died as a result of terrorism in the shrine of the city of Shiraz, Iran
The Iranian news agency ISNA reports that "13 people died, and a significant number of people were injured."
Tasnim, citing a local official, reports that at least 15 people were killed and 40 injured due to the attack. It is noted that the terrorists are not citizens of the Islamic Republic. At the same time, it is not mentioned which country the criminals are citizens of.
According to reports, three gunmen opened fire in the shrine. The law-enforcement forces managed to arrest one of them; search operations are underway to find the third.