Ուկրաինան Ռուսաստանից ավելի շատ ծանր սպառազինություն է գրավել, քան արևմտյան երկրներից որևէ մեկը մատակարարել է Կիևին
Oryx վերլուծական նախագծի տվյալներով՝ Ուկրաինայի զինված ուժերը գրավել են 460 ռուսական տանկ (արևմտյան երկրները տվել են 320), 92 ինքնագնաց հրանոթ, 448 ՀՄՄ (արևմուտքը՝ 210), 195 մարտական զրահապատ մեքենա (40-ն՝ արևմուտքից) և 44 հրթիռային համակարգ (70-ն՝ Արևմուտքից): WSJ-ն ուշադրություն է դարձնում, որ այս տեղեկատվությունը հավաքագրվել է բաց աղբյուրներից, հետևաբար, առևանգված տեխնիկայի իրական քանակը կարող է ավելի մեծ լինել:
Միևնույն ժամանակ, oryx-ի վերլուծաբան Յակուբ Յանովսկին նշում է, որ միայն ռուսական ռազմավարի մի մասը կարելի է օգտագործել։ Սակայն վերջին ամիսներին ՌԴ ԶՈՒ-ին հաջողվել է ստանալ առավել ժամանակակից ռուսական զենքի նմուշներ, ինչպիսիք են Տ-90 տանկերը և БТР-82 զրահամեքենաները:

Ukraine has seized more heavy weapons from Russia than any other Western country has supplied to Kiev
According to the analysis project Oryx, the armed forces of Ukraine captured 460 Russian tanks (Western countries gave 320), 92 self-propelled guns, 448 self-propelled guns (the West: 210), 195 armored fighting vehicles (40 from the West), and 44 missile systems (70 from the West). The WSJ notes that this information was gathered from open sources, so the number of stolen tech may be higher.
At the same time, oryx analyst Jakub Janovski notes that only a part of the Russian strategist can be used. However, in recent months, the Russian Armed Forces have obtained samples of more modern Russian weapons, such as T-90 tanks and BTR-82 armored vehicles.