Ստամբուլի օդանավակայանը չվերթների թվով Եվրոպայի առաջատարն է
Ստամբուլի օդանավակայանից սեպտեմբերի 19-26-ն ընկած ժամանակահատվածում ամենամեծ թվով չվերթներն են իրականացվել Եվրոպայում։ Աէրոնավիգացիայի անվտանգության եվրոպական կազմակերպության տվյալներով՝ սեպտեմբերի 19-26-ը Ստամբուլի օդանավակայանից իրականացվել է առավելագույն թվով չվերթներ՝ օրական միջինը 1286:
Միևնույն ժամանակ, «Türk Hava Yolları» ավիաընկերությունը Եվրոպայում զբաղեցրել է երրորդ տեղը կատարված չվերթների թվով՝ օրական միջինը 1376: Ստամբուլի օդանավակայանը մեկ շաբաթում կատարած չվերթների քանակով առաջ է անցել այնպիսի օդանավակայաններից, ինչպիսիք են «Սհիպհոլ» (Ամստերդամ)-1272 չվերթ, և «Շառլ դը Գոլ» (Փարիզ)-1236 չվերթ։

Istanbul Airport is the leader in Europe in the number of flights
Between September 19-26, the most significant number of flights were operated from Istanbul airport in Europe. According to the European Aviation Safety Organization, on September 19-26, the maximum number of flights was carried out from Istanbul airport, an average of 1286 per day.
Meanwhile, Türk Hava Yolları ranked third in Europe for the number of flights operated, with an average of 1,376 per day. In terms of the number of flights performed in a week, Istanbul airport surpassed such airports as "Schiphol" (Amsterdam) - by 1272 flights and "Charles de Gaulle" (Paris) - by 1236 flights.