«Տարածաշրջանում ցանկացած աշխարհաքաղաքական փոփոխություն անընդունելի է». Իրանի ԱԳ նախարար
Նշելով, որ տարածաշրջանում ցանկացած աշխարհաքաղաքական փոփոխություն անընդունելի է, Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Աբդոլահյանը ընդգծել է Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղության վերականգնման անհրաժեշտությունը։ Այս մասին նախարարն ասել է երեքշաբթի օրը Իրանում Ռուսաստանի դեսպան Լևան Ճաղարյանի հետ հանդիպման ժամանակ։
ԻԻՀ ԱԳ նախարարը, մատնանշելով երկու երկրների միջև հարաբերությունների ընդլայնման հիմքերը դնելու գործում դեսպանների դերը, բարձր է գնահատել Ճաղարյանի ջանքերը Թեհրանում և առաքելության ընթացքում:
Իր խոսքում Ամիր-Աբդոլահյանը մատնանշել է Հարավային Կովկասում վերջին ռազմական լարվածությունը՝ ասելով, որ վեճի լուծումը հնարավոր է խաղաղ և քաղաքական ճանապարհով։

"Any geopolitical change in the region is unacceptable." Foreign Minister of Iran
On Tuesday, during a meeting with the Russian ambassador to Iran, Levan Chagharyan,  Iranian Foreign Minister Hossein Abdolahyan emphasized the need to restore peace in the Caucasus region. He noted that any geopolitical change in the area is unacceptable.
The Iranian Foreign Minister, pointing out the role of the ambassadors in laying the foundations for the expansion of relations between the two countries, highly appreciated the efforts of Chagharyan in Tehran and during the mission.
In his speech, Amir-Abdolahyan pointed out the recent military tension in the South Caucasus, saying that the solution to the dispute is possible peacefully and politically.