ԱՄՆ-ն Ուկրաինային, Վրաստանին և Եվրոպայի այլ երկրներին ռազմական օգնություն կտրամադրի
ԱՄՆ-ն Ուկրաինային, Վրաստանին և Եվրոպայի ևս մի քանի երկրի ավելի քան 2 մլրդ դոլարի ռազմական օգնության փաթեթ կհատկացնի։ Այս մասին ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը հայտարարել է Կիև այցի ժամանակ. հայտնում է Associated Press-ը։
Ուկրաինայի բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ հանդիպումներում Բլինքենը հայտարարել է, որ Ջո Բայդենի վարչակազմը 2 մլրդ դոլարի օգնություն կցուցաբերի Ուկրաինային և 18 հարևան երկրի, ներառյալ ՆԱՏՕ-ի անդամներին և անվտանգության գծով տարածաշրջանային գործընկերներին, որոնք «ենթարկվում են ապագա ռուսական ագրեսիայի ամենաբարձր ռիսկի»:

The US will provide military aid to Ukraine, Georgia, and other European countries
The USA will allocate more than 2 billion dollars in military aid to Ukraine, Georgia, and several other European countries. US Secretary of State Anthony Blinken announced this during his visit to Kyiv. The Associated Press reports.
In meetings with senior Ukrainian officials, Blinken announced that the Joe Biden administration would provide $2 billion in aid to Ukraine and 18 neighboring countries, including NATO members and regional security partners, that are "at the highest risk of future Russian aggression."