ԱՄՆ-ն Ուկրաինային, Վրաստանին և Եվրոպայի այլ երկրներին ռազմական օգնություն կտրամադրի
ԱՄՆ-ն Ուկրաինային, Վրաստանին և Եվրոպայի ևս մի քանի երկրի ավելի քան 2 մլրդ դոլարի ռազմական օգնության փաթեթ կհատկացնի։ Այս մասին ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը հայտարարել է Կիև այցի ժամանակ. հայտնում է Associated Press-ը։
Ուկրաինայի բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ հանդիպումներում Բլինքենը հայտարարել է, որ Ջո Բայդենի վարչակազմը 2 մլրդ դոլարի օգնություն կցուցաբերի Ուկրաինային և 18 հարևան երկրի, ներառյալ ՆԱՏՕ-ի անդամներին և անվտանգության գծով տարածաշրջանային գործընկերներին, որոնք «ենթարկվում են ապագա ռուսական ագրեսիայի ամենաբարձր ռիսկի»:

США окажут военную помощь Украине, Грузии и другим странам Европы
США выделит Украине, Грузии и ряду других европейских стран военной помощи на сумму более 2 миллиардов долларов. Об этом заявил госсекретарь США Энтони Блинкен во время своего визита в Киев. Об этом сообщает Associated Press.
На встречах с высокопоставленными украинскими чиновниками Блинкен объявил, что администрация Джо Байдена предоставит помощь в размере 2 миллиардов долларов Украине и 18 соседним странам, включая членов НАТО и региональных партнеров по безопасности, которые «подвергаются наибольшему риску будущей российской агрессии».