Իրանը պատասխանել է միջուկային գործարքի վերաբերյալ ԱՄՆ առաջարկներին
Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Նասեր Քանանին հայտարարել է, որ Թեհրանն իր կարծիքն է հայտնել ԱՄՆ-ի պատասխանի մասին, որն առնչվում է պատժամիջոցների չեղարկման հնարավոր համաձայնագրի՝ ԵՄ տեքստի նախագծին:
«Միացյալ Նահանգների պատասխանը ստանալուց հետո մեր փորձագետների խումբը մանրակրկիտ ուսումնասիրել է այն, և Իրանի պատասխանները բանակցությունների միջնորդ-համակարգողին ներկայացվել են այս գիշեր»,- ասել է Քանանին:
Նրա խոսքով՝ Իրանի պատասխանը հիմնված է կառուցողական մոտեցման վրա և ուղղված է բանակցությունների ավարտի դրական վերջնարդյունքին:

Iran responded to the US proposals on the nuclear deal
Nasser Kanani, the official representative of the Iranian Foreign Ministry, stated that Tehran had expressed its opinion on the US response to the draft EU text of a possible agreement on lifting sanctions.
"After receiving the response from the United States, our group of experts has carefully studied it, and Iran's responses were presented to the mediator-coordinator of the talks tonight," Kanani said.
According to him, Iran's response is based on a constructive approach and is aimed at the positive result of the negotiations.