Բորժոմիում հաջողվել է կասեցնել կրակի տարածման տեմպը
Բորժոմիում հաջողվել է թուլացնել հրդեհների օջախները և կրակի տարածման ինտենսիվությունը։ Այդ մասին հայտարարել է Վրաստանի ՆԳ նախարար Վախթանգ Գոմելաուրին: «Նովոստի Գրուզիա» գործակալության հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում նա հաստատել է, որ հրդեհի տեղայնացման ժամկետները կախված են եղանակային պայմաններից:
Վրաստանի կառավարությունը ծրագրում էր, որ նախորդ շաբաթ Բորժոմիի կիրճում բռնկված հրդեհը կմարվելի։ Սակայն իրականում այրման արեալն ընդլայնվել է, և Քվաբիսխեվիի ու Զովրեթիի օջախը մոտեցել է Ախալցխա քաղաքին:
Բորժոմիի կիրճում՝ Մտկվարի (Քուր) գետի աջ կողմում, անտառներն այրվում են օգոստոսի 19-ից։ Վերջին տվյալներով՝ հրդեհի մակերեսը գնահատվել է 150 հեկտար:

In Borjomi, it was possible to weaken the fire centers and the intensity of the fire spread. Minister of Internal Affairs of Georgia Vakhtang Gomelauri announced this. In a conversation with journalists, the "Novosti Georgia" agency, the Minister confirmed that the timing of fire localization depends on weather conditions.
The government of Georgia planned that the fire that broke out in the Borjomi gorge last week would be extinguished. However, in reality, the burning area has expanded, and the center of Kvabiskhevi and Zovreti has approached the city of Akhaltskha.
The forests have been burning in the Borjomi gorge on the right side of the Mtkvari (Kur) river since August 19. According to the latest data, the fire area was estimated at 150 hectares.