Գերմանիան Ուկրաինային կհատկացնի 56 մլն եվրո և հոսանքի գեներատորներ
Գերմանիան Ուկրաինային մոտ 56 մլն եվրո է հատկացրել էներգետիկ ենթակառուցվածքների վերանորոգման համար։ Կտրամադրվի նաև ավելի քան 350 գեներատոր։ Այս մասին հայտնել է Գերմանիայի կառավարության մամուլի ծառայությունը՝ Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի և Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հեռախոսազրույցից հետո։
Կանցլերը դատապարտել է Ուկրաինայի քաղաքացիական ենթակառուցվածքի դեմ շարունակվող հարվածները և վերահաստատել երկրին Գերմանիայի հետագա աջակցությունը, այդ թվում՝ Ուկրաինայի հակաօդային պաշտպանության ամրապնդման և երկրի հետպատերազմական վերականգնման գործում։

Germany will allocate 56 million euros and power generators to Ukraine
After the telephone conversation between German Chancellor Olaf Scholz and Ukrainian President Volodymyr Zelensky, the press service of the German government announced that Germany allocated about 56 million euros to Ukraine to repair energy infrastructure. More than 350 generators will also be provided.
The chancellor condemned the ongoing attacks on Ukraine's civilian infrastructure and reaffirmed Germany's continued support, including strengthening Ukraine's air defenses and the country's post-war reconstruction.