Խերսոնը խոցելի է մնում ռուսական հրետանու համար. բրիտանական հետախուզություն
Ուկրաինական զորքերի կողմից Խերսոնի ազատագրումից հետո քաղաքը շարունակում է ամեն օր հրետակոծվել ռուսական ԶՈՒ կողմից։ Այդ մասին հայտնում է Մեծ Բրիտանիայի ՊՆ հետախուզությունը։
Ուկրաինայի իշխանությունները պնդում էին, որ նոյեմբերի 24-ին զոհվել է 10 մարդ, իսկ նախօրեին՝ նոյեմբերի 27-ին եղել է 54 հրետակոծություն։
Քաղաքը խոցելի է, քանի որ այն գտնվում է ռուսական հրետանային համակարգերի մեծ մասի հասանելիության սահմաններում, որոնք այժմ կրակում են Դնեպրի արևելյան ափից, այսինքն՝ նոր պաշտպանական գծերից։
Զեկույցի հեղինակները կարծում են, որ վնասի մեծ մասը Խերսոնին պատճառվել է Ռուսաստանի կողմից բազմակի հրթիռային համակարգերի՝ հիմնականում «Գրադ» կայանքների օգտագործման հետևանքով:

The intelligence of the Ministry of Defense of Great Britain reports that after the liberation of Kherson by the Ukrainian troops, the city continued to be shelled by the Russian army every day.
Ukrainian authorities claimed that on November 24, 10 people were killed, and the day before, on November 27, there were 54 shellings.
The city is vulnerable because it is within range of most of the Russian artillery systems that are now firing from the east bank of the Dnieper, namely, from the new defensive lines.
The report's authors believe that most of the damage to Kherson was caused by Russia's use of multiple missile systems, mainly Grad installations.