Ferrari-ն աշնանը էլեկտրական մեքենա կթողարկի
Ferrari-ն պատրաստվում է հոկտեմբերին թողարկել իր առաջին ամբողջությամբ էլեկտրական մոդելը․ գրում է Reuters-ը։
«Էլեկտրաֆիկացումը այն ճանապարհն է, որով մենք անցել ենք տասնամյակներ շարունակ՝ սկսած Ֆորմուլա 1-ից, այնուհետև մեր մրցարշավային մեքենաներից անցնելով սպորտային մեքենաների», - ասել է խորհրդի նախագահ Ջոն Էլկանը ընկերության բաժնետերերի տարեկան ժողովում: «Մենք ուրախ ենք ներկայացնել Ferrari Elettrica-ն, որը շուկա կմտնի հոկտեմբերի 9-ին»։
Գլխավոր տնօրեն Բենեդետտո Վինյան բաժնետերերի ժողովում հաստատել է, որ Ferrari-ն կշարունակի արտադրել բենզինային, հիբրիդային և ամբողջությամբ էլեկտրական մեքենաներ: «Իսկապես, մեր ռազմավարության համաձայն, մենք շարունակում ենք ներդրումներ կատարել բոլոր երեք Էներգաբլոկներում՝ մեր հաճախորդներին ընտրության առավելագույն ազատություն տրամադրելու համար», - ասել է նա:

Ferrari to release electric car in fall
“Electrification is a path we have been on for decades, starting with Formula 1, then moving from our racing cars to our sports cars,” Chairman John Elkann said at the company’s annual shareholders’ meeting. “We are delighted to present the Ferrari Elettrica, which will be launched on October 9.”
CEO Benedetto Vigna confirmed at the shareholders’ meeting that Ferrari would continue to produce petrol, hybrid, and fully electric cars. “Indeed, in line with our strategy, we continue to invest in all three powertrains to give our customers maximum freedom of choice,” he said.