«Արսենալը» կարող է միանգամից երկու ֆուտբոլիստի հարցում առաջ անցնել «Բարսելոնայից»
«Mundo Deportivo»-ի տեղեկություններով՝ Բրազիլիայի հավաքականի ֆուտբոլիստին ձեռք բերելու լավագույն շանսերն այժմ Լոնդոնի «Արսենալինն» են: Ֆուտբոլիստի տրանսֆերին հավակնում է նաև«Չելսին»։
Ֆուտբոլիստը ցանկանում է հանդես գալ «բլաուգրանայի» կազմում, սակայն նրա հայրն ու գործակալը կենտրոնացած են ԱՊԼ-ի հետ գործարք կնքելու վրա: Այժմ նրանք գտնվում են Լոնդոնում, սակայն մտադիր են նաև Իսպանիա այցելել։
Հնարավոր տեղափոխության հարցում կարևոր դեր է խաղում «Արսենալի» մարզական տնօրեն Էդու Գասպարը, ով արդեն մի քանի ամիս է, ինչ շփվում է ֆուտբոլիստի ներկայացուցիչների հետ և ձեռնտու աշխատավարձի առաջարկ է կատարել:
«Արսենալը» ցանկանում է նաև ձեռք բերել «Բարսելոնայի» պաշտպան Էրիկ Գարսիային, թեև ձմռանը վերջինս ինքն էր հրաժարվել տրանսֆերից:

Arsenal can overtake Barcelona in terms of two players at once
According to Mundo Deportivo, the best chance to acquire a player for the Brazilian national team are now Arsenal of London. Chelsea also claims the player's transfer.
The player wants to play for the Blaugrana, but his father and agent are focused on signing a deal with the Premier League. Now they are in London, but they also intend to visit Spain.
Edu Gaspar, Arsenal's sporting director, plays a vital role in the possible transfer; he has contacted the player's representatives for several months and has made a good salary offer.
Arsenal also wants to sign Barcelona defender Eric Garcia, although the latter refused a transfer in the winter.