Ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը հնարավոր է անցկացվի Գյումրիում
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարել է, թե Գյումրիում Արթուր Ալեքսանյանի անունով մարզահամալիրի շինարարությունից հետո հնարավոր կլինի որոշ մարզաձևերից աշխարհի և Եվրոպայի առաջնություններ անցկացնել։
Նրա խոսքով, այժմ ակտիվ շինարարություն է ընթանում. «Այնտեղ տասնյակից ավելի մարզաձևեր կլինեն, և մենք վերջապես մեր սպորտային մայրաքաղաքում՝ Գյումրիում, կունենանք միջազգային չափանիշներին համապատասխանող դահլիճ՝ 3000 տեղանոց տրիբունայով, որտեղ կկարողանանք անգամ աշխարհի և Եվրոպայի առաջնություններ անցկացնել որոշ մարզաձևերից։ Մարզահամալիրը 2025 թվականին կհանձնեն շահագործման, 2026 թվականին Գյումրիում կանցկացնենք որևէ մարզաձևի Եվրոպայի առաջնություն, հավանական է՝ ըմբշամարտի»։

Чемпионат Европы по борьбе может пройти в Гюмри
Заместитель министра ОНКС Карен Гилоян на брифинге с журналистами сообщил, что после строительства спортивного комплекса имени Артура Алексаняна в Гюмри можно будет проводить чемпионаты мира и Европы по некоторым видам спорта.
По его словам, сейчас идет активное строительство. «Будет более десятка видов спорта, и наконец-то у нас в Гюмри, нашей спортивной столице, появится зал, отвечающий международным стандартам, с трибуной на 3000 мест, где мы даже сможем проводить чемпионаты мира и Европы по некоторым видам спорта. Спорткомплекс будет сдан в 2025 году, в 2026 году мы проведем в Гюмри чемпионат Европы по любому виду спорта, возможно, по борьбе».