Հորս առևանգման փաստով քիչ առաջ ձերբակալվեց ՀՅԴ անդամ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Սուրեն Մանուկյանը. Քոքոբելյան
ԱԺ նախկին պատգամավոր Խաչատուր Քոքոբելյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է.
«Հորս առևանգման փաստով քիչ առաջ ձերբակալվեց ՀՅԴ Գերագույն մարմնի անդամ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Սուրեն Մանուկյանը և ևս երկու հանցակից, նույն գործով արտերկրում կա ևս երկու ձերբակալված:
Նշեմ նաև, որ տվյալ անձանց ո´չ ես, ո´չ իմ ընտանիքի անդամները չենք ճանաչել և որևէ առնչություն երբևէ չենք ունեցել:
Ակնկալում եմ Դաշնակցության իմ գործընկերներից՝ հստակ գնահատական այս անմարդկային արարքի վերաբերյալ:
Շնորհակալությունս եմ հայտնում ՀՀ Ոստիկանությանը՝ ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանի գլխավորությամբ, իրավապահ համակարգին և միջազգային կառույցներին՝ իրենց ներդրած գործուն ջանքերի և իրականացրած աշխատանքի համար:
Հետագա զարգացումների և հանցավոր խմբի մյուս անդամների վերաբերյալ հավելյալ կտեղեկացնեմ»:
Նշենք, որ Աչաջուր գյուղի բնակիչ 83-ամյա Գրիշա Քոքոբելյանը հուլիսի 26–ին դուրս էր եկել տնից և չէր վերադարձել։

Об этом на своей странице в Facebook написал бывший депутат НС Хачатур Кокобелян.
«Недавно по факту похищения моего отца были арестованы член Верховного Совета АРФД, бывший депутат НС Сурен Манукян и двое его сообщников, а еще двое задержаны за границей по тому же делу.
Я должен также отметить, что ни я, ни члены моей семьи не были знакомы с этими людьми, и у нас никогда не было никаких отношений.
Ожидаю четкой оценки моих коллег из "Дашнакцутюн" в связи с этим нечеловеческим поступком
Выражаю благодарность Полиции РА под руководством начальника Полиции Ваге Казаряна, правоохранительной системе и международным организациям за их активную деятельность и работу.
Я предоставлю дополнительную информацию о дальнейшем развитии событий и других участниках преступной группы».
Отметим, что 83-летний Гриша Кокобелян, житель села Ачаджур, 26 июля ушел из дома и нашёлся лишь 2 августа.