Վարչապետն ընդունել է Հս. Եվրոպա-Բալթյան երկրների ձևաչափի ԱԳՆ-ների ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հյուսիսային Եվրոպա-Բալթյան երկրների ձևաչափի արտաքին գործերի նախարարությունների ներկայացուցիչներին:
Վարչապետը ողջունել է այցը և նշել, որ վերջին տարիներին Հայաստանն ակտիվ քաղաքական երկխոսություն ունի Հյուսիսային Եվրոպայի և Բալթյան երկրների հետ, տեղի են ունենում բարձրաստիճան մի շարք փոխայցելություններ: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ զարգանում է համագործակցությունը նաև մեր երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների շրջանակում, մասնավորապես, փորձի փոխանակման, ինստիտուցիոնալ կարողությունների ամրապնդման ուղղությամբ: Վարչապետն անդրադառնալով Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններին՝ նշել է, որ կողմերն այժմ համագործակցության նոր օրակարգի մշակման ուղղությամբ են աշխատում, ակնկալվում է, որ այն նոր ազդակ կհաղորդի կազմաոլորտ կապերի հետագա ընդլայնմանը:
Հաջորդիվ վարչապետը պատասխանել է հանդիպման մասնակիցների հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության համաձայնագրին, սահմանազատման գործընթացին, տարածաշրջանային զարգացումներին, ՀՀ-ԵՄ համագործակցության զարգացմանը, ինչպես նաև միջազգային նշանակության թեմաների:

Премьер-министр принял представителей МИД формата Северная Европа – Балтийские страны
Премьер-министр Никол Пашинян принял представителей министерств иностранных дел стран формата Северная Европа – Балтийские страны.
Премьер-министр приветствовал визит и отметил, что в последние годы Армения ведет активный политический диалог со странами Северной Европы и Балтии, осуществляются многочисленные визиты на высоком уровне. По словам Никола Пашиняна, сотрудничество развивается также в рамках демократических реформ, проводимых в Армении, в частности, в направлении обмена опытом и укрепления институциональных возможностей. Касаясь отношений Армения–ЕС, премьер-министр отметил, что стороны работают над разработкой новой повестки сотрудничества, которая, как ожидается, придаст новый импульс дальнейшему расширению связей.
В ходе встречи премьер-министр ответил на вопросы участников, касающиеся мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном, процесса делимитации границы, региональных событий, развития сотрудничества Армения–ЕС, а также тем международного значения.