«Զվարթնոց»-ում սահմանապահ ծառայությունն իրականացվում է առանց խնդիրների
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայան և ծանոթացել այստեղ Սահմանապահ ծառայության կողմից իրականացվող գործունեությանը:
Վարչապետին ուղեկցել են ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արմեն Աբազյանը և ԱԱԾ Սահմանապահ զորքերի հրամանատար Էդգար Հունանյանը: Շրջայցին ներկա են եղել նաև «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի ղեկավարները:
Վարչապետը եղել է մեկնման և ժամանման սրահներում, որտեղ սահմանապահ զորքերի ծառայողներն իրականացնում են իրենց գործառույթները: Պատասխանատուները զեկուցել են, որ սահմանապահ ծառայությունն իրականացվում է առանց խնդիրների և լուրջ միջադեպերի:
Վարչապետը սահմանապահ ծառայողներին մաղթել է հաջողություններ գործունեության մեջ և անվտանգ ծառայություն:

Пограничная служба в «Звартноце» осуществляется без проблем.
Премьер-министр Никол Пашинян посетил ереванский международный аэропорт «Звартноц» и ознакомился с деятельностью, осуществляемой здесь Пограничной службой.
Премьер-министра сопровождали директор Службы национальной безопасности РА Армен Абазян и командующий Пограничными войсками СНБ Эдгар Унанян. На обходе присутствовало также руководство международного аэропорта «Звартноц».
Премьер-министр посетил залы отправления и прибытия, где выполняют свои функции пограничники. Ответственные лица сообщили, что пограничная служба осуществляется без каких-либо проблем и серьезных инцидентов.