Խաչատուրովը ձերբակալվել է փողերի լվացման մեղադրանքով
Ազգային անվտանգության ծառայության քննչական դեպարտամենտում քննվող քրեական վարույթով ձեռք բերված փաստական տվյալների հիման վրա՝ վարույթն իրականացնող մարմնի կողմից 2023 թվականի փետրվարի 20-ին հսկող դատախազին միջնորդություն է ներկայացվել 2006-2010 թվականներին ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրամանատարի պաշտոնը զբաղեցրած Գ.Խ.-ի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու վերաբերյալ՝ պաշտոնեական դիրքի օգտագործմամբ հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված առանձնապես խոշոր չափերով անշարժ գույքն օրինականացնելու (փողերի լվացում) համար. միջնորդությունը հսկող դատախազի կողմից բավարարվել է:
Նույն օրը մեղադրանք է ներկայացվել Գ.Խ.-ին. վերջինս ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 111-րդ հոդվածով սահմանված հիմքով, այն է՝ ազատության մեջ գտնվող մեղադրյալին դատարան ներկայացնելու համար, ձերբակալվել է. այս մասին հայտնում են ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։

Хачатуров арестован по обвинению в отмывании денег
На основании фактических данных, полученных в ходе уголовного производства, расследуемого в СНБ, 20 февраля 2023 года органом, осуществляющим производство, внесено представление надзирающему прокурору о возбуждении уголовного дела в отношении Г.Х. привлечение к ответственности за легализацию особо крупного недвижимого имущества, полученного преступным путем с использованием служебного положения (отмывание денег); ходатайство было удовлетворено надзирающим прокурором.
В тот же день Г.Х.было предъявлено обвинение. последний был арестован по основаниям, предусмотренным статьей 111 Уголовно-процессуального кодекса РА. Об этом сообщает Генеральная прокуратура РА.