Զարեհ Սինանյանը պարզաբանել է, թե ինչո՞ւ է արգելվել մի շարք դաշնակցական գործիչների մուտքը Հայաստան
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում մանրամասնել է, թե ինչո՞ւ է արգելվել Սփյուռքի որոշ դաշնակցական գործիչների մուտքը Հայաստան։
Նրա խոսքով. «Եթե կոնկրետ պատճառների մասին եք հարցնում, ԱԱԾ-ին պետք է հարցնեք, բայց որքան ես տեղյակ եմ, չորրորդ անձի մուտքն է արգելվել, նրանք բոլորը կապված են մեկ միջադեպի հետ։ Այն է՝ մեր պետական դրոշը կրող մեքենայի վրա ֆիզիկական հարձակումը»։
Սինանյանը նշել է, թե բողոքի ակցիայի տարբեր ձևեր կան, ֆիզիկական հարձակումը, ձու նետելը ոչ մի երկրում ընդունելի չէ․ «Ձու նետելը պետական սիմվոլները կրող որևէ բանի վրա, ներառյալ մեքենայի, որի վրա Հայաստանի դրոշն է ու որի մեջ նստած է Հայաստանի վարչապետը, դա բողոքի անընդունելի ձև է»։

Zareh Sinanyan explained why a number of allied figures were banned from entering Armenia
The Chief Commissioner of Diaspora Affairs, Zareh Sinanyan, in a briefing with journalists, detailed why some Diaspora allied figures were banned from entering Armenia.
According to him: "If you are asking about the specific reasons, you should ask the NSS, but as far as I know, the entry of the fourth person was denied, they are all related to one incident. It is the physical attack on the car carrying our state flag."
Sinanyan noted that there are different forms of protest action, physical attack, throwing eggs is not acceptable in any country, "Throwing eggs at anything bearing state symbols, including a car with the Armenian flag on it and the Prime Minister of Armenia sitting in it, is an unacceptable form of protest."