ՊԵԿ նախագահն աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ
ԱՄՆ կատարած այցի շրջանակում շարունակվում են ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանի աշխատանքային հանդիպումներն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։
Ռուստամ Բադասյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ մաքսային և սահմանային պաշտպանության ծառայության ղեկավար Թրոյ Միլլերի հետ։ Հանդիպմանը փոխանակվել են մտքեր՝ մաքսային ոլորտում հայ-ամերիկյան փոխհամագործակցության զարգացմանն ուղղված քայլերի շուրջ։ Առանձնակի կարևորվել է երկու երկրների միջև մաքսային հարցերով համագործակցության և փոխգործակցության վերաբերյալ պայմանագիր կնքելու հարցը։
Կողմերը դիտարկել են նաև էլեկտրոնային հարթակների ներդրման, ռիսկերի համակարգի զարգացման և փոխադարձ գործակցության այլ ուղղությունների  ընդլայման հետ կապված հարցերի լայն շրջանակ։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, երկկողմ համագործակցության շրջանակում, համապատասխան մասնագետների համար պարբերաբար կազմակերպել փորձի փոխանակում։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել՝ ակտիվացնելու գործուն քայլերը մաքսային ոլորտում փոխհամագործակցության ընդլայնման ուղղությամբ։

Председатель КГД провел рабочие встречи с высокопоставленными официальными лицами США
В рамках визита в США продолжаются рабочие встречи Председателя Комитета государственных доходов РА Рустама Бадасяна с высокопоставленными лицами Соединенных Штатов Америки.
Рустам Бадасян встретился с главой Таможенно-пограничной службы США Троем Миллером. На встрече состоялся обмен мнениями о шагах, направленных на развитие армяно-американского взаимного сотрудничества в таможенной сфере. Особое значение было уделено вопросу подписания соглашения о сотрудничестве и взаимодействии в таможенных вопросах между двумя странами.
Стороны также рассмотрели широкий спектр вопросов, связанных с внедрением электронных площадок, развитием системы рисков и расширением других направлений взаимного сотрудничества. Достигнута договоренность в рамках двустороннего сотрудничества регулярно организовывать обмен опытом для профильных специалистов.
В ходе встречи стороны выразили готовность активизировать действия в направлении расширения взаимного сотрудничества в таможенной сфере.