Գողացված ոչխարներից հինգը հայտնաբերվել է, մեկը՝ փախել
ՀՀ ոստիկանությունը տեղեկացնում է՝ Աշտարակի քրեական հետախույզները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ Արագածոտնի մարզի Օշական գյուղում գողություն են արել: Մարտի 19-ին, ժամը 10.15-ին, Օշական գյուղում նրանք կանգնեցրին «Տոյոտա» մակնիշի մի մեքենա: 27-ամյա վարորդը Էջմիածնի բնակիչ էր, ուղևորը հենց օշականցի էր՝ 17 տարեկան: Մեքենայում կար ևս մեկ շնչավոր. բոլորը, մեքենայով հանդերձ, տեղափոխվեցին Աշտարակի բաժին:
Ոստիկանությունում պարզվեց հետևյալը։ Նրանք մարտի 17-ի գիշերը Օշականում տարբեր մեքենաներից գողացել էին մարտկոցներ, իսկ մարտի լույս 19-ի գիշերը՝ վեց գլուխ ոչխար, որոնցից մեկը մեքենայում էր:
Հետագա միջոցառումներով մարտկոցները հայտնաբերվել են մետաղների ընդունման կետերից: Ճշտվել է նաև ոչխարների տիրոջ ինքնությունը. նրանից ընդունվել է հաղորդում:
Ոչխարները հայտնաբերվել են էջմիածինցի երիտասարդի տան բակում, բայց՝ միայն չորսը: Ըստ երիտասարդների` վեցերորդ ոչխարը փախել էր։

Пять украденных овец нашли, одна сбежала
По сообщению Полиции РА, следователи Аштарака получили оперативную информацию о том, что в селе Ошакан Арагацотнской области были совершены грабежи.19 марта в 10:15 в поселке Ошакан остановили автомобиль Toyota, водителем оказался 27-летний житель Эчмиадзина, пассажиром был юноша 17 лет из Ошакана. В машине также была обнаружена овца,  все вместе были доставлены в полицейский участок в Аштараке.
В полиции выяснили следующее. В Ошакане в ночь на 17 марта украли аккумуляторы из разных автомобилей, а в ночь на 19 марта — шесть овец, одна из которых находилась в машине.
В результате дальнейших мероприятий аккумуляторы были обнаружены в пунктах приема металла. Установлена ​​личность владельца овец.
Овцы были найдены во дворе дома молодого человека из Эчмиадзина, но их было всего четыре. По словам молодых людей, шестая овца убежала.