«Փորձում եմ որևէ դրվագում հեծանիվ չհնարել». Դավիթ Խաժակյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի «Radar Զրույց» հաղորդաշարի շրջանակներում Երևանի փողոցներով շրջել և զրուցել ենք «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Դավիթ Խաժակյանի հետ։ Նա անդրադարձել է սեպտեմբերի 17-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններին, խոսել իրենց նախընտրական ծրագրերի, քաղաքականությամբ զբաղվելու, ավելի զարգացած Երևան կառուցելու, իրենց նախընտրական ծրագրի տարբերության մասին, ինչպես նաև հիմնավորել, թե ինչու պետք է երևանցին հենց ԼՀԿ թեկնածուին տա իր քվեն։
Խոսելով քաղաքականություն մտնելու մասին՝ Դավիթ Խաժակյանն ասում է, որ այդ ընթացքում դադար քիչ է ունեցել, բայց վստահ է՝ հանգստանալու ժամանակը դեռ կգա. «Քաղաքականությամբ զբաղվելու որոշումս ընտանիքիս լուռ համաձայնությանն է արժանացել»։
Հարցին՝ ի՞նչ նվիրական ցանկություն ունի, որ պատրաստվում է քաղաքապետ դառնալու պարագայում իրականացնել, Խաժակյանն ասաց. «Ցանկանում եմ բազմաբնակարան շենքերի կառավարման համակարգը բարեփոխված տեսնել։ Մարդկանց չեն հետաքրքրում բարդ ու վերացական մեգանախագծերը։ Ես փորձում եմ որևէ դրվագում հեծանիվ չհնարել։ Վերացնել համատիրությունները և լուծել շենքերի սպասարկման խնդիրը. սա է մեր նախընտրական ծրագրի առաջին կետը»։

"I try not to invent a bicycle in any episode." Davit Khazhakyan (VIDEO)
As part of Radar Armenia's "Radar Talk" program, we walked the streets of Yerevan and talked with Davit Khazhakyan, the mayoral candidate of the "Lusavor Hayastan" party. He referred to the Yerevan Council of Elders elections to be held on September 17, talked about their pre-election programs, engaging in politics, building a more developed Yerevan, the difference in their pre-election program, as well as justifying why the people of Yerevan should vote for the LHP candidate.
Speaking about entering politics, Davit Khazhakyan says that he had a little break during that time, but he is sure that the time to rest will come, "My decision to engage in politics received the silent consent of my family."
When asked what his cherished desire he will fulfill in case of becoming mayor, Khazhakyan said:"I want to see the management system of apartment buildings reformed. People are not interested in complex and abstract mega-projects. I try not to invent a bicycle in any episode. Abolish the condominiums and solve the building maintenance problem. This is the first point of our pre-election program."