Նահատակված զինծառայողների հարազատներն այսօր կշրջափակեն Քննչական կոմիտեի շենքը. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների ծնողները այսօր՝ ժամը 12-ին, բողոքի ակցիա են իրականացնելու Քննչական կոմիտեի շենքի մոտ: Մեզ հայտնի դարձավ, որ ակցիայի նպատակը սեպտեմբերի 21-ին «Եռաբլուր»-ի միջադեպի դեպքով քննության խայտառակ դանդաղ ընթացքն է ու առերեսումների կասեցումը: Այսօր լրանում է միջադեպի 5 ամիսը, ու որեւէ մեկը պատասխանատվություն չի կրել:
Հիշեցնենք, որ 2022 թվականի սեպտեմբերի 21-ին «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում տեղի ունեցած խայտառակ միջադեպով հարուցվեց քրեական գործ: Անցել է 5 ամիս, եւ մինչ օրս քրեական վարույթով որեւէ մեկը պատասխանատվության չի ենթարկվել: ՀՀ նախկին ոստիկանապետ, ներկայումս ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանը ոչ միայն հրաժարական չտվեց, այլեւ պաշտոն ստացավ եւ այս պայմաններում էլ դատի է տվել ծնողներին, պահանջում է վարչական պատասխանատվության ենթարկել»:

Родственники погибших военнослужащих сегодня окружат здание Следственного комитета. «Жоховурд»
Ежедневная газета «Жоховурд» пишет: Как стало известно ежедневной газете "Жоговурд", родители военнослужащих, погибших в 44-дневной войне, сегодня в 12 часов проведут акцию протеста перед зданием Следственного комитета. Нам стало известно, что целью акции является постыдно медленное продвижение следствия по делу об инциденте 21 сентября в «Ераблуре»  и прекращение очных ставок. Сегодня 5-й месяц инцидента, и никто не был привлечен к ответственности.
Напомним, что было возбуждено уголовное дело по факту позорного инцидента, произошедшего в воинском пантеоне «Ераблур» 21 сентября 2022 года. Прошло 5 месяцев и до сих пор никто не привлечен к ответственности в уголовном производстве. Бывший начальник полиции РА, а ныне министр внутренних дел Ваге Казарян не только не ушел в отставку, но и получил должность, и на этих условиях подал в суд на родителей, требуя привлечения к административной ответственности.