Քննարկվել է հայ-ֆրանսիական տնտեսական համագործակցության ճանապարհային քարտեզը
Հուլիսի 2-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարարության հայ-ֆրանսիական համագործակցության համակարգող Ֆլորանս Պրովանդիեին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկու երկրների միջև առկա բազմաոլորտ համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ: Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել «Հայ-ֆրանսիական տնտեսական համագործակցության 2021-2026թթ. ճանապարհային քարտեզի» իրականացմանն ուղղված հետագա քայլերին և ապակենտրոնացված համագործակցության հեռանկարներին:
Զրուցակիցները նախանշել են երկու երկրների միջև համագործակցության հետագա խորացմանը և թիրախային ծրագրերի իրականացմանն ուղղված քայլերը:

The road map of the Armenian-French economic cooperation was discussed
On July 2, RA Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan received Florence Provendie, coordinator of the Armenian-French cooperation of the French Ministry of Europe and Foreign Affairs.
During the meeting, the parties discussed a wide range of issues related to multi-sectoral cooperation between the two countries. The locators referred to the "Armenian-French Economic Cooperation 2021-2026," further steps towards implementing the road map, and prospects for decentralized cooperation.
The interlocutors outlined steps aimed at further deepening of cooperation between the two countries and implementation of target programs.