Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների բանակացություններն ավարտվեցին
2024թ. փետրվարի 28-29-ը Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում՝ Վիլլա Բորսիգում, կայացել են Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի բանակցությունները։
Նախարարները և նրանց պատվիրակությունները քննարկել են «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման վերաբերյալ» երկկողմ համաձայնագրի նախագծի դրույթների տեսակետները։ Արտահայտվել է փոխադարձ համաձայնություն՝ շարունակել բանակցությունները բաց հարցերի շուրջ։
Այցի ընթացքում նախարարները հանդիպում են ունեցել Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքի հետ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ եռակողմ ձևաչափով։
Նախարար Միրզոյանն իր շնորհակալությունն է հայտնել Գերմանիային Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունները հյուրընկալելու համար։

Negotiations between the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan have ended
On February 28-29, 2024, negotiations between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeihun Bayramov, took place in Villa Borsig, the capital of Germany.
The ministers and their delegations discussed the points of view of the provisions of the draft bilateral agreement "On the establishment of peace and interstate relations between Armenia and Azerbaijan." A mutual agreement was expressed to continue negotiations on open issues.
During the visit, the ministers met with the German Minister of Foreign Affairs, Annalena Baerbock, in bilateral and trilateral formats.