Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի Հանրապետության վարչապետ Ռոբերտ Գոլոբին՝ Պետականության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Սլովենիայի Հանրապետության Պետականության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով խաղաղություն և բարգավաճում Ձեր երկրին և ժողովրդին։
Հայ-սլովենական բարեկամական հարաբերությունների զարգացումն ու ամրապնդումն արտահայտվում են բարձր մակարդակի այցերով, միջազգային հարթակներում միմյանց սատարմամբ և շփումներով, որոնց թվում է ընթացիկ տարվա հունիսի սկզբին Քիշնևում կայացած Եվրոպական քաղաքական համայնքի երկրորդ գագաթնաժողովի շրջանակում մեր հանդիպումը:
Պատրաստակամ եմ Ձեզ հետ միասին շարունակական ջանքեր գործադրել հայ-սլովենական հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ ամենատարբեր ոլորտներում՝ ի բարօրություն մեր երկրների և ժողովուրդների»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Словении
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Словения Роберту Голобу по случаю Дня государственности. В сообщении говорится:
Сердечно поздравляю вас с Днем государственности Республики Словения, желаю мира и процветания вашей стране и народу.
О развитии и укреплении армяно-словенских дружеских отношений свидетельствуют визиты на высшем уровне, взаимная поддержка и контакты на международных площадках, в том числе наша встреча в рамках второго саммита Европейского политического сообщества, состоявшегося в Кишиневе в начале июня с.г.
Готов вместе с Вами прилагать непрерывные усилия в направлении развития армяно-словенских отношений в различных сферах на благо наших стран и народов».