Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի Հանրապետության վարչապետ Ռոբերտ Գոլոբին՝ Պետականության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Սլովենիայի Հանրապետության Պետականության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով խաղաղություն և բարգավաճում Ձեր երկրին և ժողովրդին։
Հայ-սլովենական բարեկամական հարաբերությունների զարգացումն ու ամրապնդումն արտահայտվում են բարձր մակարդակի այցերով, միջազգային հարթակներում միմյանց սատարմամբ և շփումներով, որոնց թվում է ընթացիկ տարվա հունիսի սկզբին Քիշնևում կայացած Եվրոպական քաղաքական համայնքի երկրորդ գագաթնաժողովի շրջանակում մեր հանդիպումը:
Պատրաստակամ եմ Ձեզ հետ միասին շարունակական ջանքեր գործադրել հայ-սլովենական հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ ամենատարբեր ոլորտներում՝ ի բարօրություն մեր երկրների և ժողովուրդների»:

Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the Prime Minister of Slovenia
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of the Republic of Slovenia, Robert Golob, on Statehood Day. The message states:
I warmly congratulate you on the Statehood Day of the Republic of Slovenia, wishing peace and prosperity to your country and people.
The development and strengthening of Armenian-Slovenian friendly relations are expressed by high-level visits, mutual support, and contacts on international platforms, including our meeting in the framework of the second summit of the European Political Community held in Chisinau in early June of this year.
I am ready to make continuous efforts together with you in the direction of the development of Armenian-Slovenian relations in various fields for the benefit of our countries and peoples."