ՌԴ դեսպանն այցելել է Գեղարքունիքի մարզ
Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը աշխատանքային այցով գտնվում է Գեղարքունիքի մարզում։ Գեղարքունիքի մարզպետարանում մարզպետ Կարեն Սարգսյանն ընդունել է ՌԴ պատվիրակությանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2022 թվականի օգոստոսի 8-ին ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի և Ռուսաստանի Դաշնության Օմսկի նահանգի միջև ստորագրված համագործակցության ճանապարհային քարտեզը, որը հնարավորություն է տալիս երկու մարզերի համագործակցությունը ծավալել տնտեսության, կրթության, մշակույթի, առողջապահության, բնապահպանության, զբոսաշրջության և կենսական նշանակության այլ ոլորտներում, ինչն էլ կնպաստի տնտեսական հարաբերությունների ընդլայնմանը:
Մարզպետը ՌԴ դեսպանին ներկայացրել է 2022 թվականի սեպտեմբերի 13-14-ին Ադրբեջանի կողմից Գեղարքունիքի մարզի սահմանամերձ բնակավայրերի դեմ սանձազերծած ագրեսիայի հետևանքները, այդ բնակավայրերում ստեղծված իրավիճակը և դրանց հաղթահարման նպատակով ձեռնարկվող քայլերը։

Посол России посетил Гегаркуникскую область
Посол России в Армении Сергей Копыркин находится с рабочим визитом в Гегаркуникской области. Губернатор Карен Саргсян принял российскую делегацию в Гегаркуникской области.
В ходе встречи была обсуждена подписанная 8 августа 2022 года между Гегаркуникской областью РА и Омской областью Российской Федерации дорожная карта сотрудничества, которая позволяет двум регионам расширить сотрудничество в сфере экономики, образования, культуры, здравоохранения. , охраны окружающей среды, туризма и других жизненно важных направлений также будут способствовать расширению экономических отношений.
Губернатор представил послу России последствия развязанной Азербайджаном агрессии против приграничных населенных пунктов Гегаркуникской области 13-14 сентября 2022 года, ситуацию в этих населенных пунктах и ​​предпринятые шаги по их преодолению