Սեյրան Օհանյանը զրկվեց անձեռնմխելիությունից. ԱԺ-ն բավարարեց դատախազի միջնորդությունները
Ազգային ժողովը համաձայնություն տվեց ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի երեք միջնորդություններին։
Սեյրան Օհանյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու միջնորդությանը կողմ են քվեարկել մասնակից բոլոր 68 պատգամավորները, դեմ՝ 0։
Միջնորդությունը, որը վերաբերել է գաղտնի տվյալներ պարունակող քրեական գործին, բավարարվել է 66 կողմ ձայնով. ՔՊ խմբակցության երկու պատգամավոր չի մասնակցել քվեարկությանը, քանի որ չի ունեցել գաղտնիության հասանելիություն։
Հիշեցնենք, որ ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները չեն մասնակցել հարցի քննարկմանն ու քվեարկությանը։

Сейрана Оганяна лишили неприкосновенности. Национальное Собрание удовлетворило ходатайства прокурора
Национальное Собрание удовлетворило три ходатайства Генерального прокурора РА о возбуждении уголовного дела в отношении бывшего министра обороны РА, лидера фракции "Айастан" НС Сейрана Оганяна.
За предложение о лишении Сейрана Оганяна неприкосновенности проголосовали все 68 депутатов, 0 против.
Ходатайство, касавшееся уголовного дела, содержащего конфиденциальные данные, было одобрено 66 голосами "за". Два депутата от фракции ГД не участвовали в голосовании, так как не имели доступа к конфиденциальной информации.
Напомним, оппозиционные фракции "Армения" и "Честь имею" не участвовали в обсуждении и голосовании по данному вопросу.