Հնդկաստանը մեծ դեր ունի գլոբալ մարտահրավերներին արձագանքելու օրակարգի ձևավորման գործում
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ այդ երկրի օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հնդկաստանի Հանրապետության օրվա կապակցությամբ:
Հնդկաստանը, լինելով ժողովրդավարական արժեքներ կրող հազարամյա քաղաքակրթություն, ներկայումս մեծ դեր ունի գլոբալ մարտահրավերներին արձագանքելու օրակարգի ձևավորման գործում: Այս իմաստով, ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում Հնդկաստանի հաջող նախագահությունն ակնառու օրինակ է, ինչը մեզ հույս է ներշնչում, որ Մեծ քսանյակում Հնդկաստանի նախագահությունը նույնպես կնպաստի տարածաշրջանային և համաշխարհային խաղաղությանն ու կայունությանը:
Ուրախությամբ պետք է արձանագրել, որ հայ-հնդկական բարեկամական հարաբերություններն ընդլայնվում և խորանում են, ինչպես նաև նախանշվում են համագործակցության զարգացմանը նպաստող նոր շրջանակներ և ուղղություններ, որոնք բարձրացնում են մեր գործակցությունն իրապես նոր որակական մակարդակի:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

India has a major role to play in shaping the agenda for responding to global challenges.
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Narendra Modi, Prime Minister of the Republic of India, on that country's day. The message states:
I warmly congratulate you on the occasion of the Republic Day of India.
India, a thousand-year-old civilization with democratic values, currently has a significant role in shaping the agenda for responding to global challenges. In this sense, India's successful presidency of the UN Security Council is an outstanding example, which gives us hope that India's presidency of the G20 will also contribute to regional and global peace and stability.
It should be noted with joy that Armenian-Indian friendly relations are expanding and deepening. New frameworks and directions contributing to the development of cooperation are outlined, which raise our partnership to a genuinely new qualitative level.
Taking this opportunity, I wish you good health, success, peace, and prosperity to the friendly people of India."