Հայկ Կոնջորյանը ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատի անդամներին կոչ է արել մեծացնել Ադրբեջանի նկատմամբ ճնշումները
17 Հունվարի, 17:50
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, որպես Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար, այսօր նամակներով դիմել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ, ԱՄՆ հայկական հանձնախմբի համանախագահներ Գաս Բիլիրակիսին, Ֆրենք Փալոնին, Դեյվիդ Վալադաոյին, ինչպես նաև հանձնախմբի փոխնախագահ Ադամ Շիֆին:
«Որպես Հայաստան-Հունաստան բարեկամական խմբի ղեկավար՝ նամակով դիմել եմ Հունաստան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Դիմիտրիոս Մարկոպուլոսին, որպես Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի և Կիպրոսի Հանրապետության ներկայացուցիչների պալատի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ՝ նամակով դիմել եմ Կիպրոսի գործընկերոջս՝ Հարիս Գյորգեադեսին:
Մանրամասներ եմ ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման և Արցախում հումանիտար ճգնաժամ ստեղծելու հանցավոր քաղաքականության շուրջ:
Կոչ եմ արել գործընկերներիս՝ գործադրել բոլոր անհրաժեշտ ջանքերը և մեծացնել Ադրբեջանի նկատմամբ միջազգային ճնշումը՝ օր առաջ բացելու Լաչինի միջանցքը և կատարելու իր ստանձնած միջազգային պարտավորությունները»,- տեղեկացրել է նա։

Hayk Konjoryan called on the members of the US House of Representatives to increase the pressure on Azerbaijan
17 January, 17:50
Hayk Konjoryan, head of the "Civil Contract" faction of the RA NA and leader of the Armenia-US friendship group, sent letters today to the members of the US House of Representatives, the co-chairs of the US Armenian Committee, Gus Bilirakis, Frank Pallone, and David Valadao, as well as the vice-chairman of the committee, Adam Schiff.
"As the head of the Armenia-Greece friendship group, I addressed a letter to the head of the Greece-Armenia friendship group Dimitrios Markopoulos, as the chairman of the inter-parliamentary commission on cooperation between the National Assembly of the Republic of Armenia and the House of Representatives of the Republic of Cyprus, I addressed a letter to my colleague from Cyprus, Harris Georgeades.
I presented details about Azerbaijan's illegal blockade of the Lachin Corridor and the criminal policy of creating a humanitarian crisis in Artsakh.
I called on my colleagues to make all the necessary efforts and increase the international pressure on Azerbaijan to open the Lachin Corridor a day earlier and fulfill its international obligations," he informed.