ԱՄՆ-ն հանձնառու է անվտանգ, կայուն, ժողովրդավար, բարեկեցիկ ու խաղաղ ապագայի խթանմանը Հարավային Կովկասում
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը տեղեկացնում է, որ Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական դեսպան Ֆիլիպ Ռիկերը հանդիպել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանին, անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին՝ քննարկելու տարածաշրջանի հիմնահարցերը և ԱՄՆ աջակցությունը չկարգավորված խնդիրների կառուցողական լուծման նպատակով Հայաստանի և Ադրբեջանի ուղիղ ներգրավման հարցում։
Դեսպան Ռիկերն ընդգծել է, որ Միացյալ Նահանգները հանձնառու է անվտանգ, կայուն, ժողովրդավար, բարեկեցիկ ու խաղաղ ապագայի խթանմանը Հարավային Կովկասում։

США привержены содействию безопасному, стабильному, демократическому, процветающему и мирному будущему на Южном Кавказе.
Посольство США в Армении сообщает, что старший советник по переговорам на Кавказе посол Филип Рикер встретился с премьер-министром РА Николом Пашиняном, министром иностранных дел Араратом Мирзояном, секретарем Совета безопасности Арменом Григоряном для обсуждения региональных вопросов и поддержки США конструктивной резолюции  в вопросе прямого участия нерешенных вопросов в Армении и Азербайджане.
Посол Рикер подчеркнул, что Соединенные Штаты привержены продвижению безопасного, стабильного, демократического, процветающего и мирного будущего на Южном Кавказе.