Լևոն Տեր-Պետրոսյանի դատողություններն անընդունելի են․ ՀՀ 3-րդ նախագահի գրասենյակ
«Վեհափառ Հայրապետի հրավերով Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ՀՀ և ԼՂՀ նախկին նախագահների հանդիպման նախաձեռնության վերաբերյալ ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի արձագանքում ներկայացված գնահատականների, այդ թվում՝ հանդիպումների արդյունավետության վերաբերյալ, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի տեսակետը կհրապարակվի հանդիպման մասնակից շահագրգիռ մյուս կողմերի հետ քննարկումների արդյունքում:
Ինչ վերաբերում է Ցյուրիխյան արձանագրությունների և հայ-թուրքական հաշտության հնարավոր պայմանագրի վերաբերյալ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի դատողություններին, ապա դրանք անընդունելի են, իսկ այդ գործընթացների համեմատությունը բացարձակապես տեղին չէ:
Դրանում բոլորը կհամոզվեն, երբ պաշտոնապես կհրապարակվի թուրքական կողմի հետ ՀՀ գործող կառավարիչների բանակցած փաստաթուղթը»:

Levon Ter-Petrosyan's judgments are unacceptable. Office of the 3rd President of RA
"At the invitation of His Holiness the Patriarch, the opinion of Serzh Sargsyan, the third president of RA, will be published as a result of discussions with the other interested parties participating in the meeting, including the evaluations presented in the reaction of the first president of RA, Levon Ter-Petrosyan, regarding the initiative of the meeting of the former presidents of RA and NKR at the Holy Etchmiadzin Mother See, including the effectiveness of the arrangements.
Levon Ter-Petrosyan's judgments regarding the Zurich protocols and the possible Armenian-Turkish reconciliation agreement are unacceptable, and comparing these processes is inappropriate.
Everyone will be convinced of this when the document negotiated by the current rulers of RA with the Turkish side will be officially published."