Սարսափած ենք․ Բրիտանիայի դեսպանությունը դատապարտում է հայ գերիների սպանությունը
Հայաստանում Բրիտանիայի դեսպանությունը հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ դատապարտելով Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից հայ ռազմագերիների սպանությունը։
«Բրիտանական դեսպանությունը սարսափած է այն տեսանյութով, որում երևում է, թե ինչպես են գերի ընկած հայ զինվորները գնդակահարվում ադրբեջանական ուժերի կողմից։
Մենք ողջունում ենք Ադրբեջանի գլխավոր դատախազության հայտարարությունը տեսանյութը համապարփակ հետաքննության ենթարկելու հանձնառության մասին։ Ակնկալում ենք, որ հետաքննության արդյունքները կհրապարակվեն։ Ակնկալում ենք, որ վատ վերաբերմունքի, չարաշահումների և կամայական սպանությունների վերաբերյալ բոլոր մեղադրանքները լիովին կհետաքննվեն համապատասխան մարմինների կողմից»,- ասված է հայտարարությունում։

We are scared. The British Embassy condemns the killing of Armenian prisoners
The British Embassy in Armenia issued a statement condemning the killing of Armenian prisoners of war by the armed forces of Azerbaijan.
"The British Embassy is horrified by the video showing captured Armenian soldiers being shot by Azerbaijani forces.
We welcome the Prosecutor General's Office of Azerbaijan's statement about its commitment to a comprehensive investigation of the video. We expect that the results of the study will be published. We hope that the relevant authorities will thoroughly investigate all allegations of ill-treatment, abuse, and arbitrary killings," the statement said.