Սպիտակ Տանը տեղի է ունեցել Արմեն Գրիգորյանի ու Հիքմեթ Հաջիևի հանդիպումը
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը տեղեկացրել է, որ սեպտեմբերի 27-ին Սպիտակ Տանը տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի և ԱՀ նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հանդիպումը։
Կողմերը քննարկել են  ԼՂ հիմնախնդրի երկարաժամկետ խաղաղ կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաև տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման անհրաժեշտությունը։
Կարևորվել է վերջին ագրեսիայի հետևանքների վերացումը:
Հանդիպման վերաբերյալ մանրամասներ է հայտնել նաև ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ «ֆեյսբուքի» իր էջում գրելով․«Սեպտեմբերի 27-ին ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի նախաձեռնությամբ Սպիտակ Տանը տեղի է ունեցել իմ և ԱՀ նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հանդիպումը։
Քննարկել ենք ԼՂ հիմնախնդրի երկարաժամկետ խաղաղ կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաև տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման անհրաժեշտությունը։ Կարևորել ենք վերջին ագրեսիայի հետևանքների վերացումը»:

The meeting between Armen Grigoryan and Hitmet Hajiyev took place in the White House
US President Joe Biden's National Security Adviser Jake Sullivan informed that on September 27, the meeting of RA Security Council Secretary Armen Grigoryan and RA President's Assistant Hikmet Hajiyev took place at the White House.
The parties discussed the long-term peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh problem and the need to establish peace in the region.
Eliminating the consequences of recent aggression was highlighted.
Security Council Secretary Armen Grigoryan also gave details about the meeting, writing on his "Facebook" page: "On September 27, at the initiative of US President Joe Biden's National Security Adviser Jake Sullivan, a meeting between the assistant and me to the President of the Republic of Armenia Hikmet Hajiyev took place in the White House."
We discussed the process of long-term peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh problem, as well as the need to establish peace in the region. We emphasized the elimination of the consequences of the recent aggression."