Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Ֆիլիպ Ռիքերի հետ
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը  իր «Թվիթերի» միկրոբլոգոով տեղեկացրել է, որ Նյու Յորքում հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ, Հարավային Կովկասի բանակցություններում ԱՄՆ հատուկ ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Ռիքերի հետ։
«Կովկասում բանակցությունների գծով ավագ խորհրդական Ֆիլիպ Ռիքերի հետ երեկվա հանդիպումից հետո»,-գրել է Միրզոյանը։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը մասնակցում է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 77-րդ նստաշրջանի բարձրաստիճան հատվածին, որտեղ տեղի կունենան արտգործնախարար Միրզոյանի երեք տասնյակից ավել հանդիպումները գործընկեր պետությունների արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարների և միջազգային կազմակերպությունների բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։

Ararat Mirzoyan met with Philip Ricker
RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan informed on his "Twitter" microblog that in New York he met with the American co-chair of the OSCE Minsk Group, the US special representative in the South Caucasus negotiations Philip Ricker.
"After yesterday's meeting with Philip Ricker, senior adviser on negotiations in the Caucasus," Mirzoyan wrote.
It should be noted that RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan is participating in the high-level part of the 77th session of the UN General Assembly, where more than three dozen meetings of Foreign Minister Mirzoyan with the heads of foreign departments of partner states and high-ranking officials of international organizations will take place.