Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Ֆիլիպ Ռիքերի հետ
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը  իր «Թվիթերի» միկրոբլոգոով տեղեկացրել է, որ Նյու Յորքում հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ, Հարավային Կովկասի բանակցություններում ԱՄՆ հատուկ ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Ռիքերի հետ։
«Կովկասում բանակցությունների գծով ավագ խորհրդական Ֆիլիպ Ռիքերի հետ երեկվա հանդիպումից հետո»,-գրել է Միրզոյանը։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը մասնակցում է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 77-րդ նստաշրջանի բարձրաստիճան հատվածին, որտեղ տեղի կունենան արտգործնախարար Միրզոյանի երեք տասնյակից ավել հանդիպումները գործընկեր պետությունների արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարների և միջազգային կազմակերպությունների բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։

Арарат Мирзоян встретился с Филипом Рикером
Министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян сообщил в своем микроблоге "Twitter", что в Нью-Йорке он встретился с американским сопредседателем Минской группы ОБСЕ, специальным представителем США на переговорах по Южному Кавказу Филипом Рикером.
"После вчерашней встречи со старшим советником по переговорам на Кавказе Филипом Рикером", - написал Мирзоян.
Напомним, что министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян участвует в части высокого уровня 77-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН, где состоялось более трех десятков встреч министра иностранных дел Мирзояна с главами внешнеполитических ведомств стран-партнеров и высокопоставленными лицами международных организаций.