«Ալիևին փոխանցել եմ անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները հայ-ադրբեջանական սահմանին»․ ԱՄՆ պետքարտուղար
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Թվիթերի իր էջում գրառում է կատարել՝ նշելով, որ խոսել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
«Ալիևին փոխանցել եմ, որ Միացյալ Նահանգները հորդորում է անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները հայ-ադրբեջանական սահմանին։
Նիկոլ Փաշինյանին ևս Մհորդորում են անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին»,- հայտնել է ԱՄՆ պետքարտուղարը։

«Я сказал Алиеву немедленно прекратить боевые действия на армяно-азербайджанской границе». Госсекретарь США
На своей странице в Twitter госсекретарь США Энтони Блинкен сообщил, что беседовал с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
«Я передал Алиеву, что США требуют немедленного прекращения военных действий на армяно-азербайджанской границе.
Никол Пашинян также призывается к немедленному прекращению военных действий на армяно-азербайджанской границе", - сказал госсекретарь США.