«Ալիևին փոխանցել եմ անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները հայ-ադրբեջանական սահմանին»․ ԱՄՆ պետքարտուղար
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Թվիթերի իր էջում գրառում է կատարել՝ նշելով, որ խոսել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
«Ալիևին փոխանցել եմ, որ Միացյալ Նահանգները հորդորում է անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները հայ-ադրբեջանական սահմանին։
Նիկոլ Փաշինյանին ևս Մհորդորում են անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին»,- հայտնել է ԱՄՆ պետքարտուղարը։

"I told Aliyev to stop military operations on the Armenian-Azerbaijani border immediately." US Secretary of State
US Secretary of State Anthony Blinken posted on his Twitter page, stating that he spoke with the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, and the Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan.
"I conveyed to Aliyev that the United States urges immediate cessation of military operations on the Armenian-Azerbaijani border.
Nikol Pashinyan is also urged to stop military operations on the Armenia-Azerbaijan border immediately," the US Secretary of State said.