Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆի հետ
Սեպտեմբերի 25-ի Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆի հետ։
Քննարկվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր։
Արցախի ԱԳ նախարարը երախտագիտություն է հայտնել Ադամ Շիֆին՝ հայ ժողովրդի նկատմամբ ունեցած բարեկամական վերաբերմունքի, ինչպես նաև Արցախին մշտապես սատարելու համար և ընգծել, որ Արցախում բարձր են գնահատում կոնգրեսական Շիֆի և նրա գործընկերների անձնվեր պայքարը հանուն արցախահայության օրինական իրավունքների պաշտպանության ։
Հանդիպմանը մասնակցել են ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում  ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Давид Бабаян встретился с конгрессменом США Адамом Шиффом
25 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился с конгрессменом США Адамом Шиффом.
Были обсуждены вопросы, связанные с внутренней и внешней политикой Арцаха, урегулированием азербайджано-карабахского конфликта, региональными событиями.
Министр иностранных дел Арцаха выразил благодарность Адаму Шиффу за доброжелательное отношение к армянскому народу, а также за постоянную поддержку Арцаха, и отметил, что в Арцахе высоко оценивается самоотверженная борьба конгрессмена Шиффа и его коллег за защита законных прав арцахских армян.
Во встрече приняли участие заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Лерник Ованнисян и постоянный представитель РА в США и Канаде Роберт Аветисян.