Արցախի ԱԳ նախարարն այցելել է Լոս Անջելեսում ՀՀ հյուպատոսություն
ԱՄՆ աշխատանքային այցի շրջանակում սեպտեմբերի 23-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն այցելել է Լոս Անջելեսում Հայաստանի Հանրապետության (ՀՀ) հյուպատոսություն, հանդիպել հյուպատոսության աշխատակազմի հետ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի ԱԳՆ-ից:
Դավիթ Բաբայնը կարևորել է Լոս-Անջելեսում ՀՀ հյուպատոսության դերը Հայրենիք-Սփյուռք փոխգործակցության ամրապնդման գործում՝ այդ համատեքստում ընդգծելով հայաշատ վայրերի հետ կապերի շարունակական ընդլայնման ու խորացման անհրաժեշտությունը։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

В рамках рабочего визита в США 23 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян посетил консульство Республики Армения (РА) в Лос-Анджелесе и встретился с сотрудниками консульства. Об этом сообщает МИД Арцаха.
Давид Бабаин подчеркнул роль консульства РА в Лос-Анджелесе в укреплении взаимодействия Родина-Диаспора, подчеркнув в этом контексте необходимость постоянного расширения и углубления отношений с армянонаселенными местами.
Во встрече также приняли участие архиепископ Паргев Мартиросян, заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Лерник Ованнисян и постоянный представитель Армении в США и Канаде Роберт Аветисян.