Եռակողմ հայտարարությունից հետո Ադրբեջանի ԶՈւ կողմից կատարվել է 112 հանցագործություն
Արցախի դատախազությունը տվյալներ է ներկայացրել Եռակողմ հայտարարությունից մինչև 2022թ. սեպտեմբերի 1-ը Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների նկատմամբ կատարված հանցավոր դեպքերի մասին:
«2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությունից մինչև 2022թ. սեպտեմբերի 1-ը Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից արցախցիների նկատմամբ կատարվել է ընդհանուր 112 հանցագործություն, որոնց կապակցությամբ հարուցվել է 92 քրեական վարույթ:
Սպանվել է 18 (3-ը՝ քաղաքացիական անձ), սպանության փորձի ենթարկվել՝ 126 անձ (48-ը՝ քաղաքացիական անձ), հրազենային վիրավորում է ստացել և ֆիզիկական բռնության ենթարկվել 65 անձ (14-ը՝ քաղաքացիական անձ):
Հափշտակվել է 1 տրանսպորտային միջոց, տարբեր տեսակի հրազենային զինատեսակներից ուղիղ թիրախավորվել է 13 բնակելի տուն, վնասվել կամ ոչնչացվել է 6 գյուղատնտեսական տեխնիկա, 21 տրանսպորտային միջոց, 15 այլ գույք, հրկիզվել է 4 այգի»:

After the tripartite declaration, 112 crimes were committed by the Armed Forces of Azerbaijan
The Prosecutor's Office of Artsakh presented data on the criminal cases committed by the armed forces of Azerbaijan against the citizens of the Republic of Artsakh from the Trilateral Declaration until September 1, 2022.
"From the tripartite statement of November 9, 2020, to September 1, 2022, a total of 112 crimes were committed against the people of Artsakh by the armed forces of Azerbaijan, in connection with which 92 criminal proceedings were initiated.
Eighteen people were killed (3 civilians), 126 people were attempted to be killed (48 civilians), and 65 people were shot and physically abused (14 civilians).
1 vehicle was stolen, 13 residential houses were directly targeted with firearms, 6 agricultural machineries, 21 cars, 15 other properties were damaged or destroyed, and 4 gardens were set on fire."