Օգոստոսին Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 280 դրական դեպք
Արցախում Covid-19-ով վարակվածության դեպքերը նկատելիորեն աճում են: 2022թ. օգոստոսի 20-ից մինչև 31-ն ընկած ժամանակահատվածում Արցախում կատարվել է ընդհանուր 556 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 175 դրական դեպք: Այս մասին հայտնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը։
Նշվում է, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 12 հիվանդ, որոնց վիճակը գնահատվում է բավարար։
Ընդհանուր առմամբ՝ օգոստոսի 1-ից մինչև 31-ն ընկած ժամանակահատվածում Արցախում կատարվել է 1315 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 280 դրական դեպք:
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը կրկին հորդորում է հետևել բոլոր ցուցումներին և պահպանել հակահամաճարակային կանոնները։

In August, 280 positive cases of coronavirus disease were confirmed in Artsakh
The cases of infection with Covid-19 are noticeably increasing in Artsakh. From August 20 to 31, 2022, a total of 556 tests were performed in Artsakh, as a result of which 175 positive cases of the coronavirus disease were confirmed. Artsakh Ministry of Health informs about this.
Notably, 12 patients with coronavirus disease receive inpatient treatment, assessing their condition as satisfactory.
In total, from August 1 to 31, 1315 tests were performed in Artsakh, as a result of which 280 positive cases of the coronavirus disease were confirmed.
The Ministry of Health of the Republic of Artsakh urges us to follow all the instructions and maintain the anti-epidemic rules.