Երևանի քաղաքապետն ընդունել է Նիցցայի փոխքաղաքապետի գլխավորած պատվիրակությանը
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն ընդունել է Նիցցայի փոխքաղաքապետ Գաել Նոֆրիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ քաղաքապետ Սարգսյանը նախևառաջ շնորհակալություն է հայտնել բարեկամ Ֆրանսիային՝ Ադրբեջանի ագրեսիվ ռազմական գործողությունների հետևանքով Հայաստանում ստեղծված իրավիճակին բոլոր մակարդակներով հասցեական գնահատականներ տալու համար:
Անդրադառնալով երկուստեք հարաբերություններին՝ Երևանի քաղաքապետը նշել է, որ Երևանը մեծապես կարևորում է ֆրանսիական գործընկեր քաղաքների հետ գործակցության ընդլայնումը, և ընդգծել, որ պատրաստ է քննարկել ցանկացած առաջարկ՝ Նիցցայի հետ ևս առարկայական ծրագրեր իրականացնելու առնչությամբ:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Գաել Նոֆրին Երևանի քաղաքապետին է փոխանցել Նիցցայի քաղաքապետ Քրիստիան Էստրոզիի աջակցությունը՝ ընդգծելով, որ այս օրերին Հայաստան իրենց այցը ևս վկայում է բարեկամ երկրի կողքին լինելու և սատարելու մասին:
Հանդիպման շրջանակում կողմերը նախանշել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այն ուղղությունները, որոնք նոր թափ կհաղորդեն երկու քաղաքների 15-ամյա գործակցությանը:

Мэр Еревана принял делегацию во главе с заместителем мэра Ниццы
Приветствуя гостей, мэр Саргсян в первую очередь поблагодарил дружественную Францию ​​за то, что она дала соответствующие оценки ситуации в Армении в результате агрессивных военных действий Азербайджана на всех уровнях.
Касаясь двусторонних отношений, мэр Еревана отметил, что Ереван придает большое значение расширению сотрудничества с французскими городами-партнерами, и подчеркнул, что готов обсудить с Ницце любое предложение по реализации тематических проектов.
Выразив признательность за теплый прием, Гаэль Нофри передал поддержку мэра Ниццы Кристиана Эстрози мэру Еревана, подчеркнув, что их визит в Армению в эти дни также является доказательством того, что они находятся рядом с дружественной страной и поддерживают ее.
В рамках встречи стороны наметили направления, представляющие взаимный интерес, которые придадут новый импульс 15-летнему сотрудничеству двух городов.