Բայրամովն ու Չավուշօղլուն քննարկել են իրավիճակը Հարավային Կովկասում
Ադրբեջանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարներ Ջեյհուն Բայրամովը և Մևլութ Չավուշօղլուն հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում քննարկել են երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև իրավիճակը Հարավային Կովկասում, հայտնում է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն։
«Արտգործնախարարները քննարկել են Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում օրակարգային արդիական հարցեր»,- ասվում է ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև հարավկովկասյան տարածաշրջանում տիրող իրավիճակի, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ, հավելել է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն։

Bayramov and Cavusoglu discussed the situation in the South Caucasus
The Foreign Ministers of Azerbaijan and Turkey, Jeyhun Bayramov and Mevlut Cavusoglu, had a telephone conversation. They discussed bilateral and multilateral cooperation issues, and the situation in the South Caucasus, reports the Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan.
"Foreign ministers discussed bilateral and multilateral cooperation between Azerbaijan and Turkey, as well as current issues on the agenda within the framework of international organizations," the MFA said in a statement.
The sides also exchanged ideas on the situation in the South Caucasus region, as well as other issues of mutual interest, the Azerbaijani Foreign Ministry added.