Թուրքիան դուրս կգա՞ ՆԱՏՕ-ից
Թուրքական «Հայրենիք» կուսակցության փոխնախագահը, որն ավանդաբար հանդես է գալիս ՆԱՏՕ-ից դուրս գալու օգտին, հայտարարել է, որ երկիրը կարող է լքել դաշինքը արդեն 5-6 ամսից:
«ՆԱՏՕ-ն իր սադրանքներով ստիպում է մեզ այդպես վարվել։ Նրանք փորձում են մեզ հակադրել մեր հարևան Հունաստանին։ Նրանք փորձում են մեզ ներքաշել Մերձավոր Արևելքի հորձանուտի մեջ։ Վերջապես, դուք տեսնում եք ակցիաներ Ղուրանի դեմ Շվեդիայում և Նիդերլանդներում»,- նշել է կուսակցության փոխնախագահ Էթհեմ Սանջակը։
Սանջակը նաև հայտարարել է, որ Թուրքիայի բնակիչների մեծ մասը ԱՄՆ-ն համարում է «թշնամական և ավերիչ քաղաքականություն վարող երկիր»։

Will Turkey leave NATO?
The vice president of the Turkish "Homeland" party, which traditionally advocates withdrawal from NATO, announced that the country might leave the alliance in 5-6 months.
"NATO forces us to act like that with its provocations. They are trying to oppose us to our neighbor Greece. They are trying to drag us into the vortex of the Middle East. Finally, you see actions against the Koran in Sweden and the Netherlands," said Ethem Sancak, the party's vice president.
Sancak also stated that most Turkish residents consider the US a "hostile and destructive policy country."