Թուրքիան դուրս կգա՞ ՆԱՏՕ-ից
Թուրքական «Հայրենիք» կուսակցության փոխնախագահը, որն ավանդաբար հանդես է գալիս ՆԱՏՕ-ից դուրս գալու օգտին, հայտարարել է, որ երկիրը կարող է լքել դաշինքը արդեն 5-6 ամսից:
«ՆԱՏՕ-ն իր սադրանքներով ստիպում է մեզ այդպես վարվել։ Նրանք փորձում են մեզ հակադրել մեր հարևան Հունաստանին։ Նրանք փորձում են մեզ ներքաշել Մերձավոր Արևելքի հորձանուտի մեջ։ Վերջապես, դուք տեսնում եք ակցիաներ Ղուրանի դեմ Շվեդիայում և Նիդերլանդներում»,- նշել է կուսակցության փոխնախագահ Էթհեմ Սանջակը։
Սանջակը նաև հայտարարել է, որ Թուրքիայի բնակիչների մեծ մասը ԱՄՆ-ն համարում է «թշնամական և ավերիչ քաղաքականություն վարող երկիր»։

Вице-президент турецкой партии "Родина", традиционно выступающей за выход из НАТО, заявил, что страна может выйти из альянса через 5-6 месяцев.
«НАТО своими провокациями вынуждает нас действовать подобным образом. Нас пытаются противопоставить нашей соседке Греции. Нас пытаются втянуть в водоворот Ближнего Востока. Наконец, вы видите действия против Корана в Швеции и Нидерландах», — сказал Этем Санджак, вице-президент партии.
Санджак также заявил, что большинство жителей Турции считают США «страной с враждебной и деструктивной политикой».