«3+3» ձևաչափով նոր հանդիպում է նախատեսվում. Լավրով
«Հարավային Կովկասին նվիրված «3+3» ձևաչափով նոր նիստը նախապատրաստվում է, ժամկետներն ու օրակարգն այժմ համաձայնեցվում են»․ հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը՝ Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ բանակցություններից հետո կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
«Մենք խոսել ենք նաև խորհրդատվական տարածաշրջանային պլատֆորմի գործունեության մասին, նկատի ունեմ հարավկովկասյան երեք հանրապետությունները և նրանց երեք հարևանները՝ Ռուսաստանը, Իրանը, Թուրքիան։ Դա ժամանակին Ադրբեջանի նախագահի նախաձեռնությունն էր, տեղի ունեցավ առաջին հանդիպումը։ Իսկ հիմա մենք պատրաստում ենք հերթական նման միջոցառումը և համաձայնեցնում կոնկրետ ժամկետներն ու օրակարգը»,- ասել է նա։
«3+3» ձևաչափով համագործակցության հարթակի առաջին նիստը, որը նվիրված էր Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության ապահովման հարցերին, տեղի է ունեցել ԱԳ փոխնախարարների մակարդակով՝ 2021 թվականի դեկտեմբերի 10-ին, Մոսկվայում։

A new meeting in "3+3" format is planned. Lavrov
During the press conference held after the talks with Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov,  Russian Foreign Minister Sergey Lavrov stated, "The new session dedicated to the South Caucasus in the "3+3" format is being prepared, the dates and agenda are now being agreed upon."
"We also talked about the activity of the regional consultative platform; I mean the three South Caucasian republics and their three neighbors: Russia, Iran, and Turkey. It was once the initiative of the President of Azerbaijan; the first meeting took place. And now we are preparing another such event and agreeing on specific dates and agenda," he said.
The first session of the cooperation platform in the "3+3" format, which was dedicated to the issues of ensuring peace and stability in the South Caucasus, took place at the level of deputy foreign ministers on December 10, 2021, in Moscow.