ԱՄՆ-ն նոր պատժամիջոցներ է սահմանել Իրանի և ռուսաստանահայ գործարարի դեմ
ԱՄՆ-ն պատժամիջոցներ է սահմանել մի քանի իրանական կազմակերպությունների դեմ, որոնք կապված են ռուսական բանակին անօդաչու սարքերի մատակարարման հետ։
Պատժամիջոցների ցանկը ներառում է «Shahed» շարքի անօդաչու թռչող սարքերի մշակող ու արտադրող «Shahed Aviation Industries» հետազոտական կենտրոնը, ինչպես նաև «Success Aviation Services FZC»-ն և «i Jet Global DMCC»-ն, որոնք պատասխանատու են Ռուսաստան զենք տեղափոխելու համար:
Պատժամիջոցները կվերաբերվեն նաև Աբբաս Ջումին և Տիգրան Սրապիոնովին, որոնց միջոցով, ըստ Վաշինգտոնի, ռուսական «Вагнер»-ը ստացել է իրանական անօդաչու սարքեր։

The USA imposed new sanctions against Iran and the Russian-Armenian businessman.
The United States has imposed sanctions against several Iranian organizations connected with the supply of drones to the Russian army.
The sanctions list includes the research center Shahid Aviation Industries, the developer and manufacturer of the Shahid series of drones, and Success Aviation Services FZC and I Jet GIobal DMCC, responsible for transporting weapons to Russia.
The sanctions will also apply to Abbas Jum and Tigran Srapionov, through whom, according to Washington, Russian "Wagner" received Iranian drones.