Հրանտ-Լեոն Ռանոսը առաջիկա օրերին պայմանագիր կկնքի «Բորուսիայի» հետ. Sky
Մյունխենի «Բավարիան» կորցնում է երկրորդ թիմի իր թոփ տաղանդներից մեկին․ գրում է Sky-ը՝ նշելով, որ Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Հրանտ-Լեոն Ռանոսն ամռանը տեղափոխվում է Մյունխենգլադբախի «Բորուսիա»:
Ըստ Sky Infos-ի՝ երեքշաբթի երեկոյան Ռանոսը պայմանագիր ստորագրելու համար արդեն Մյոնխենգլադբախում էր: Հայ ֆուտբոլիստի տրանսֆերը պետք է պաշտոնապես ձևակերպվի առաջիկա օրերին։ Ըստ աղբյուրի՝ Ռանոսը պայմանագիր է կկնքի «Բորուսիայի» հետ մինչև 2027 թվականը: Նշենք, որ հարձակվողի պայմանագիրը «Բավարիայի» հետ ավարտվում է ամռանը:
Ռանոսը, ով 2018 թվականին միացել է Մյունխենի երիտասարդական թիմին, այս մրցաշրջանում 35 հանդիպում է անցկացրել «Բավարիայի» տարածաշրջանային լիգայի երկրորդ թիմի կազմում՝ դառնալով 20 գոլի և 12 գոլային փոխանցման հեղինակ:

Hrant-Leon Ranos will sign a contract with Borussia in the coming days; Sky
Bayern Munich is losing one of its top talents to the second team, writes Sky, noting that Hrant-Leon Ranos, the football player of the Armenian national team, is moving to Borussia Münchengladbach in the summer.
Sky Infos said Ranos was already in Mönchengladbach to sign the contract on Tuesday evening. The transfer of the Armenian football player should be officially formalized in the coming days. According to the source, Ranos will sign a contract with Borussia until 2027. It should be noted that the attacker's contract with "Bavaria" ends in the summer.
Ranos, who joined Munich's youth team in 2018, has made 35 appearances for Bayern's regional league second team this season, scoring 20 goals and providing 12 assists.