Պաշտոնական․ Օբամեյանգը տեղափոխվեց Լոնդոնի «Չելսի»
«Չելսին» հայտարարել է «Բարսելոնայի» հարձակվող Պյեր-Էմերիկ Օբամեյանգի հետ պայմանագիր կնքելու մասին։  Գաբոնցի հարձակվողը կատալոնական «Բարսելոնայից» տեղափոխվել է Լոնդոնի «Չելսի», հաղորդում է ակումբի մամուլի ծառայությունը:
33-ամյա ռմբարկուն և անգլիական ակումբը ստորագրել են 2 տարվա պայմանագիր, որը կգործի մինչև 2024 թվականի հունիսի 30-ը: Գործարքի արժեքը կազմել է 12 միլիոն եվրո: Օբամեյանգը «Չելսիում» կխաղա «9» համարի մարզաշապիկով, որով նախորդ մրցաշրջանում ելույթ էր ունենում բելգիացի հարձակվող Ռոմելու Լուկակուն (վերադարձել է «Ինտեր»):
Հիշեցնենք, որ Օբամեյանգն այս տարվա հունվարին էր ազատ գործակալի կարգավիճակում տեղափոխվել «Բարսելոնա»: Գաբոնցին 2018-2022 թվականներին պաշտպանել էր Լոնդոնի «Արսենալի» մարզական պատիվը:

Official: Aubameyang moved to London "Chelsea"
Chelsea has announced the signing of a contract with Barcelona forward Pierre-Emerick Aubameyang. The club's press service reports that the Gabonese striker has moved from Catalan "Barcelona" to Chelsea in London.
The 33-year-old scorer and the English club have signed a 2-year contract that will run until June 30, 2024. The value of the transaction was 12 million euros. Aubameyang will play for "Chelsea" wearing the shirt number "9", which was worn by Belgian striker Romelu Lukaku (who returned to "Inter") last season.
It should be noted that Aubameyang moved to Barcelona as a free agent in January this year. The Gabonese defended London's "Arsenal" sporting honor" in 2018-2022.