Հայ բռնցքամարտիկները 6 մեդալ են նվաճել Թուրքիայում անցկացված Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում
Էրզրումում տեղի ունեցած առաջնությունում Եվրոպայի չեմպիոնի կոչումը նվաճել են Համեստ Աֆրիկյանը (42 կգ) ու Սամվել Սիրամարգյանը (66 կգ)։ Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալներն էլ նվաճել են Վահրամ Դովլաթբեկյանը (40 կգ), Տիգրան Հովսեփյանը (50 կգ), Ալեն Ստեփանյանը (57 կգ) և Հայկ Ղահրամանյանը (75 կգ)։
«Հայկական բռնցքամարտը պատմություն է կերտում։ Առաջին անգամ՝ ի պատիվ հայ բռնցքամարտիկների, Թուրքիայում հնչում է հայոց հիմնը։ Վստահ եմ՝ մեր թիմը կարող էր ավելին անել, բայց հասկանալով՝ որ երկրում ենք ու որքան էին խանգարում ավելորդ էմոցիաներն ու լարվածությունը, այս արդյունքն էլ գոհացնող է։
Այս պատանիներին մեծ ապագա է սպասվում»,- այսպես է մեկնաբանել հայ բռնցքամարտիկների ելույթները Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը։

На прошедшем в Эрзуруме чемпионате Амест Африкян (42 кг) и Самвел Сирамаргян (66 кг) завоевали титул чемпионов Европы. Бронзовые медали чемпионата Европы завоевали также Ваграм Довлатбекян (40 кг), Тигран Овсепян (50 кг), Ален Степанян (57 кг) и Айк Каграманян (75 кг).
«Армянский бокс творит историю. Впервые в честь армянских боксеров в Турции звучит гимн Армении. Я уверен, что наша команда могла бы сделать больше, но понимая, что мы находимся в стране и сколько мешают ненужные эмоции и напряжение, этот результат также является удовлетворительным.
Этих молодых людей ждет великое будущее», - так прокомментировал выступления армянских боксеров президент Федерации бокса Армении Ованес Овсепян.