Արմավիր քաղաքում բազմաբնակարանային համալիր կկառուցվի՝ 13-ից 15 հարկայնությամբ
Արմավիր քաղաքի Բաղրամյան փողոց - Աբովյան փողոց հատվածում, 4.645 հա մակերեսով հողատարածքի վրա շուտով կմեկնարկեն նոր բնակելի թաղամասի` «Նորք»-ի կառուցման աշխատանքները: Այս մասին «Ֆեյսբուքի» էջով տեղեկացրել է Արմավիր համայնքի ղեկավար Դավիթ Խուդաթյանը։
«ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում ընդունված որոշմամբ «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի կողմից ուղեկցվող խոշորամասշտաբ՝ մոտ 32 մլրդ ՀՀ դրամ արժողությամբ և շուրջ 400 նոր աշխատատեղով ներդրումային ծրագիրն արժանացել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության հավանությանը:
Ծրագրով նախատեսված է բազմաբնակարան համալիրների կառուցում 13-ից 15 հարկ հարկայնությամբ, որտեղ կլինեն ավելի քան 1300 բնակարաններ: Ներդրումային ծրագրի իրականացման արդյունքում «Առսթոռ» ընկերության կողմից կկառուցվի և Արմավիր համայնքին սեփականության իրավունքով կփոխանցվի մանկապարտեզ` նախատեսված 120-140 երեխայի համար և համայնքային օգտագործման հասարակական շինություն»,- ասվում է համայնքի ղեկավարի գրառման մեջ։

В городе Армавир построят жилой комплекс высотой от 13 до 15 этажей
В ближайшее время на участке площадью 4,645 га на участке улиц Баграмяна и Абовяна города Армавира начнутся строительные работы нового жилого квартала "Норк". Об этом на своей странице в Facebook сообщил руководитель общины Армавира Давид Худатян.
« Согласно решению, принятому на сегодняшнем заседании Правительства Республики Армения, масштабный инвестиционный проект, сопровождаемый Фондом «Энтерпрайз Армения», стоимостью около 32 миллиардов драмов и с созданием около 400 новых рабочих мест, одобрен правительством.
Проект предусматривает строительство многоквартирных комплексов высотой от 13 до 15 этажей, где будет более 1300 квартир. В результате реализации инвестиционного проекта компанией "Арстор" будут построены и переданы на праве собственности общине Армавира, детский сад на 120-140 мест и общественное здание общественного пользования ", - сказано в сообщении руководителя общины.