Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հնդկաստանի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ Հնդկաստանում տեղի ունեցած ողբերգական երկաթուղային վթարի կապակցությամբ:
Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
Խոր վշտով տեղեկացա Հնդկաստանի Օդիշա նահանգի Բալասոր քաղաքում երեկ երեկոյան երեք գնացքների բախման ողբերգական դեպքի մասին, որը դարձել է հարյուրավոր զոհերի պատճառ:
Հայաստանի կառավարության և անձամբ իմ անունից ցավակցություն և զորակցություն եմ հայտնում զոհվածների ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով շուտափույթ ապաքինում բոլոր տուժածներին:
Այս դժվարին պահին մեր համերաշխությունն ենք հայտնում հնդիկ եղբայրական ժողովրդին և Հնդկաստանի կառավարությանը»։

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Индии
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Республики Индии Нарендре Моди в связи с трагической железнодорожной катастрофой в Индии.
В частности, в телеграмме говорится:
С глубокой скорбью узнал о трагическом инциденте со столкновением трех поездов вчера вечером в Баласоре, штат Одисса, ставшем причиной гибели сотен людей.
От имени правительства Республики Армения и от себя лично выражаю соболезнования и поддержку семьям и родственникам погибших, желаю скорейшего выздоровления всем пострадавшим.
Выражаем нашу солидарность с братским индийским народом и правительством Индии в это тяжелое время”».